Najchętniej wybierane samochody do 20 000 zł

sharan

Kwota w okolicach 20 000 zł pozwala już na zakup samochodu w stanie dobrym. Oczywiście zależy dużo od tego jaki segment auta jest na celowniku. Na pewno samochody używane w tej cenie obejmują szeroką paletę modeli, nie są to już samochody często wiekowe a co za tym idzie przy odpowiedniej weryfikacji przy zakupie i potem serwisowaniu posłużyć mogą kolejnych parę lat.

Wyborem wielu kierowców na forach dyskusyjnych, czy grupach społecznościowych w tej kwocie są: Fiat Punto III (silnik 1.4l), Ford Fiesta VII (1.2l), Nissan Note I (1.4l), Toyota Yaris II (1.33l) oraz BMW serii 1 118i. Jak widać nie ma tu pojazdów szybkich, chętnie kupowanych przez młode osoby, czy typowo rodzinnych, które przecież są chętnie nabywane.

Według serwisów ogłoszeniowych ranking ten wygląda inaczej, bo są to: Skoda Octavia, Volkswagen Phateon, Kia Rio, BMW 3, Nissan Tiida, Bmw 5 i Audi A6.

Jeszcze inne opracowania dotyczące ostatniego roku mówią z kolei o takim podziale jak poniżej: Volkswagen Golf V, Ford Focus Mk2, Opel Astra H, Honda Civic VIII, Renault Megane III, Volvo V50.

Jak widać auta używane w tych trzech przedstawionych wyborach kompletnie nie pokrywają się. Ciężko odnieść się do sposobu w jaki pojazdy były wybierane, ale jedynym wspólnym mianownikiem w większości są auta niemieckie, co z kolei może być spowodowane po prostu tym, że Niemcy są naszym największym importerem pojazdów używanych.

Z naszych obserwacji wynika, że popularnością cieszy się Toyota, Opel, Audi. Trzeba też zwrócić uwagę, że brak w tych zestawieniach chociażby SUV-a Hondy, czy popularnych Passatów. Chyba, że czas tych ostatnich już minął i model przez tyle lat popularny zostanie lub już został zastąpiony.

Jeżeli zrobić przekrój według roczników, to mimo czasów pandemii widać, że chętnie kupowane są pojazdy coraz młodsze. Sytuacja na rynku spowodowała wzrost cen pojazdów używanych, jednak częściej zapadają decyzje odłóżmy więcej i kupmy 2-3 lata samochód młodszy.

5/5 - (1 vote)