Jakie marki samochodowe najchętniej wybierali Polacy na przestrzeni ostatnich lat ?

renaulr megane

Zdecydowanie niemieckie marki samochodów są wyborem numer jeden rodzimych kierowców wśród używanych aut. A jak wyglądały wybory na przestrzeni kilku ostatnich lat? Jakie samochody były tymi pożądanymi, najchętniej kupowanymi?

Jakie marki najchętniej kupowali Polacy w 2018 roku?

Rok 2018 zawojował Volkswagen, a jeszcze w 2017 roku nie był tą topowa marką. Samochody osobowe Skody są na drugim miejscu, a tuż za nimi Toyota. Tu mowa o nowych, a jakie samochody używane w roku 2018 konkretnie kupowali nasi kierowcy? Skoda z modelem Octavia zdecydowanie prowadzi, potem mamy tą samą markę z modelem Fabia. Dalej nieśmiertelna na Polskim rynku Astra a tuż za nią VW Golf.

Marki najchętniej kupowane w 2019

W roku 2019 zdecydowanie ranking wygrał Opel z modelem Insignia, tuż za nim była Toyota i Ford. Zdecydowanie wzrosło zainteresowanie SUV-ami w tym roku. Najlepiej sprzedające się modele aut osobowych to: Astra, Focus, Golf, Octavia i Fabia. Także widać zdecydowany ruch ze strony niemieckiego Opla, który rok wcześniej nie był w czołówce, choć ogłoszenia motoryzacyjne ciągle wskazywały dużą ilość ogłoszeń modelu Astra. W rankingach zainteresowania zdecydowanie spadają Volkswagen Passat i Ford Mondeo, a francuska marka Renault z modelami Clio i Megane zaczyna piąć się w górę.

Aktualnie co najczęściej wybierają kierowcy? Jaka marka samochodu jest popularna w Polsce?

Rok 2020 to ciężki rok dla motoryzacji, dla kierowców planujących zmianę auta. Obserwowaliśmy przestoje fabryk, problemy z utrzymaniem produkcji  i to prawdopodobnie wpłynęło na ranking popularnych samochodów. W statystykach marek przoduje Toyota, to ten Japończyk podbił rynek w zdecydowany sposób i popularną u nas Skodę zostawił nieco w tyle. Skoda spadła na drugą pozycję, mimo, że jej Octavia to dobre i relatywnie tanie auto.

Azjatyckie produkty trafiają do nas od lat, ale i w motoryzacji z Azji, tym razem nie z Chin przybywa konkurent w branży motoryzacyjnej. Zaczynamy obserwować wzrost zainteresowania marką Kia i Hyundai, który wyprzedził BMW i Forda w rankingu popularności.

5/5 - (1 vote)